Management Representatives

Bands 1-4 & Controller Grades

National Management Council reps

TSSA National Management Council NR reps in Network Rail, along with any vacancies for Bands 1-4 (and equivalent).

Rob Horrell

Eastern rep; Route Representative – Anglia Operations – RCM/Controller & B1-4; National Management Council (Controller)

Tim Rees

Functional Representative – Route Services; National Management Council

Dave Barnes

National Management Council

Peter Johnson

North West & Central rep; Route Representative – North West & Central – RCM/Controller & B1-4; National Management Council

Alasdair McBeth

Scotland rep; National Management Council

John Gribbon

Route Representative – Scotland Operations – RCM/Controller & B1-4; National Management Council (Controller)

Alan Shaw

North West & Central rep; National Management Council

Neil Stevens

Wales & Western rep; Safety Route Representative – Western Operations

Colin Marston

Functional Representative – Route Services

Leigh White

Functional Representative – Technical Authority

Larry Meaney

National Management Council

Scotland Regional Reps

Alasdair McBeth

Scotland rep; National Management Council

Andrew McManus

Scotland Rep

Clare Farrell

Scotland Rep

Eastern Regional Reps

lan Rashbrook

Functional Representative – Route Services

David Bayliss

Eastern rep; Route Representative – East Midlands Operations – RCM/Controller & B1-4; Safety Route Representative – East Midlands Operations

Dave Gallagher

Eastern rep

Jane Hamilton

Eastern Rep

Rob Horrell

Eastern rep; Route Representative – Anglia Operations – RCM/Controller & B1-4; National Management Council (Controller)

Mark Lawry

Eastern rep

Dash Miller

East Coast and North & East Controllers

John Onugha

Eastern rep

Mick Reailly

Eastern rep

Laura Smyth

Eastern rep

North West & Central Regional Reps

Alan Shaw

North West & Central rep; National Management Council

Peter Johnson

North West & Central rep; Route Representative – North West & Central – RCM/Controller & B1-4; National Management Council

Claire Haughton

North West & Central rep

Ramji Patel

North West & Central rep

Vacancy

VACANT: Route Representative – West Coast South Maintenance (x2)

Register Interest

Wales & Western Regional Reps

Kevin Baber

Wales & Western rep

Andrew Cain

Wales & Western rep

James Eustace

Wales & Western rep

Thomas Lamarque

Wales & Western Rep

John Kelly (Wales & Western)

Wales & Western Rep

Geraint Lloyd

Wales & Western rep

Neil Stevens

Wales & Western rep; Safety Route Representative – Western Operations

Justin Thomson

Wales & Western rep

Philip Trotman

Wales & Western rep

Keith Morey

Wales & Western Rep

John Mellon

Band 1-4 Regional Rep. Western Region.

Mark Davison

Wales & Western Rep

Andy Bacon

Bands 1-4 Regional Rep, Wales & Western

Southern Regional Reps

Dave Barnes

National Management Council

Neil Andrews

Southern rep

Jonathan Hundley

Southern rep

Paul Webb

Southern rep

Paul Stokes

Southern rep

Leon Butcher

Southern rep; Route Representative – Kent Maintenance

Andrew Jensen

Southern rep

Pieter Kleinhans

Southern rep

Ashton Whiteman

Southern rep

Mark Withers

Southern rep

Dwain Jones

Southern rep Route Safety Rep - Sussex Maintenance

James Wood

Southern rep

Lawrence Meaney

Southern rep; Route Representatives – Wessex Route Operations – RCM/Controller & B1-4 (job-share);

Mark O'Flynn

Southern rep

Network Wide Directorates Functional Reps

Lesley Dicerbo

Functional Representative – Network Wide Directorates

Muhammed Momodu

Functional Representative – Network Wide Directorates

Richard Moore

Functional Representative – Network Wide Directorates

Ashley Pinder

Functional Representative – Network Wide Directorates

Karen Southwell

Functional Representative – Network Wide Directorates

Adam Wilson

Functional Representative – Network Wide Directorates rep

Functional Representatives – Route Services

Colin Marston

Functional Representative – Route Services

Tim Rees

Functional Representative – Route Services; National Management Council

Haydn Payne

Functional Representative - Route Services

Kevin Lakey

Functional Representative - Route Services

Nick Bartley

Functional Representative - Route Services

Craig Carey

Functional Representative - Route Services

Nicky Dean

Functional Rep - Route Services

Miriam O'Neill

Functional Representative - Route Services

John Partington

Functional Representative – Route Services

Alan Richards

Functional Representative – Route Services

Technical Authority Functional Representatives

Leigh White

Functional Representative – Technical Authority

Angela Zair

Functional Representative – Technical Authority rep

Agnes Oloni

Functional Representative - Technical Authority

Vacancy

Functional Representatives – Technical Authority vacancies (5)

Register Interest